Teakové dřevo

Teakové dřevo

Teakové dřevo

17/05/2019

Dekorace i doplňky ke stolování z přírodního materiálů jsou stále oblíbenějšími...a velmi oblíbenými jsou právě ty z teakového dřeva. Není se čemu divit, protože produkty z něho vypadají opravdu skvěle. 

 Teak je tropický strom, který dorůstá do výšky až 40 m a jeho průměr může být až 1,5 m. Roste na rozsáhlých plantážích napříč Afrikou, Asii a latinskou Amerikou. Teakové dřevo je velmi tvrdé, jeho přirozený povrch je drsný a nerovný, což mu dodává jedinečný a neobvyklý vzhled.


 
Teakové dřevo je také zajímavé pestrostí svých barev…můžete ho objevit v odstínech medově i čokoládově hnědé, ale také v šedé barvě nebo v nazelenalé či načervenalé. Zbarvení teakové dřeva není zcela náhodné, rozhoduje o tom oblast, ve které strom vyrostl, protože teakové dřevo v sobě nese stopy barvy půdy. Důležité je také podotknout, že teakové dřevo svým stářím tmavne, tudíž je velmi snadné poznat, jestli daný produkt byl vyroben z mladého teakové dřeva či již staršího. 


 Ačkoliv se teakové dřevo využívá především při výrobě lodí, pergol či zahradního nábytku my pro Vás máme několik tipů, jak ho využít a kombinovat v interiéru. 

Pokud si chcete ozdobit Váš dřevěný jídelní stůl či skleněný konferenční stolek, tak Vám rozhodně doporučujeme velké teakové mísy, do kterých můžete umístit sukulenty a mech...společně vytváří krásnou dekoraci. Nemusíte se bát, že by rostliny teakovou mísu poškodily, teakové dřevo je velmi odolné proti veškerým vnějším vlivům, a to především díky tomu, že obsahuje velké množství přírodních olejů. Právě přírodní oleje zabraňují tomu, aby dřevo navlhlo a bylo poškozeno. 

Ovšem nás v Levier Home velmi baví veškeré doplňky z teakové dřeva, které nám můžou pomoci při stolování...ať jsou to malé misky, talířkypodnosy nebo malé lžičky, tak nám to přijde úžasně hravé a okouzlující.

 

Především nám baví malé misky, které můžete použít jako solničky či cukřenky v kombinaci s malými lžičkami. 

 A nesmíme zapomenout ani na prkénko na tapas, které je úžasné k servírování sýrů, oliv či oříšků. Představte si, jak sedíte na terase, užíváte si teplý letní večer, popíjíte víno či pivo a u toho jíte sýry a olivy, dokonalá představa že? 


 (fotografie vlastní nebo od dodavatele Muubs)

 Tak co na teakové dřevo říkáte? Líbí se Vám? Pokud ano, tak se Vám vůbec nedivíme, protože nás baví moc!

 
Přejeme Vám krásné jarní dny 

Váš tým Levier Home