Vintage

Vintage

Vintage

13/02/2020

Vintage styl v bydlení je stále oblíbenější, ale víte co se pod pojmem vintage opravdu skrývá? Čím častěji je slovo vintage skloňováno, tím častěji dochází k tomu, že spoustu lidí neví, co si pod tímto stylem představit. Pokud chcete vědět, co vintage styl představuje a proč ho má ráda paní majitelka Levier Home ráda, tak čtěte dál…

Vintage věci jsou takové, které prověřil čas...které postupem času získávají svoji hodnotu, zrají a neztrácí na kvalitě. A právě kvalita je rozhodně jedním z hlavních znaků vintage. Je to vše, co právě díky kvalitě obstálo ve zkoušce času. Pokud bylo něco vyrobeno před mnoha lety, ale i v dnešní době má ta věc svoje kouzlo a je funkční lze považovat za kvalitní a tudíž i vintage. Ovšem není potřeba, aby si věci zachovávali svůj původní nepoškozený vzhled, k vintage produktům rozhodně patří to, že na nich můžeme pozorovat, že se na nich podepsal čas, že už byly někdy v minulosti používány. Drobné nedokonalosti či nerovnosti jsou vítány, jsou znakem jedinečnosti, originality a plynutí času. 

Přírodní barvy, neutrální odstíny, patina času, kvalitní přírodní materiály - dřevo, kůže, cín, kámen nebo hlína. Nové vázy ze starých hliněných hrnců, popraskaná glazura, nerovnosti ve dřevě… to vše je vintage. Pokud chcete u Vás doma docílit vintage stylu, tak se určitě vyhněte plastu nebo jiným umělým materiálů. Nezařazujete ani výrazné barvy, vše by mělo být přírodní a neutrální. 
U nás v ateliéru najdete spoustu vintage doplňků a dekorací, protože paní majitelka Ivana ráda kombinuje staré kvalitní vintage produkty s novými moderními kousky. Říká, že vintage věci dotváří atmosféru interiéru a dávají mu duši, a to i u interiéru který je moderní, čistý nebo lehce rustikální. Když vybírá nové zboží, tak je mezi ním vždy i několik produktů, které mají svou historii a příběh. Zároveň by Vás všechny chtěla paní majitelka pozvat k nám do ateliéru v Otrokovicích, protože právě tam je patrné jakým způsobem ráda kombinuje vintage produkty s novými věcmi. 


Přijďte se podívat a inspirovat se. Budeme se na Vás těšit. 


Váš tým Levier Home