Bypias jako udržitelná s láskou vyráběná móda

Bypias jako udržitelná s láskou vyráběná móda

Bypias jako udržitelná s láskou vyráběná móda

29/11/2020

Zakladatelka módní finské značky Bypias říká, že Bypias je její vášeň pro přírodní lněné oblečení a bytový textil. Severské dědictví, udržitelný design a místní produkce byly pro ty, kteří stojí za Bypias vždy srdcovými záležitostmi, od roku 2011 kdy se příběh značky začal psát až do dnes. 

 

Oblečení Bypias je ručně vyráběno s láskou v ateliérech. Unikátní oblečení, které se hodí pro celou řadu příležitostí Vás oslní klasickým skandinávským stylem s „boho“ nádechem. Kolekci, jejíž barevnou inspirací byla překrásná příroda severských zemí, tvoří luxusní kašmír, ručně vyráběné vlněné úplety a v neposlední řadě také kousky z kvalitního 100% lnu, který byl vypěstován na polích severní Evropy. Za jednotlivými kolekcemi stojí návrhář Pia Erlund, jehož jméno je i v názvu značky. 
Pokud je u jednotlivých kousků uvedeno vyrobeno ve Finsku, tak to znamená, že se opravdu jedná o plně finskou řadu, která je navržena i vyrobena v zemi tisíce jezer tradičními řemeslníky. 

 

Kolekce Essentials zahrnuje neformální, stylové a luxusní pleteniny pro každou příležitost… Kousky z merino vlny jsou vyráběny v Estonsku. Ty, které jsou ze směsi vlny, tak jsou vyrobeny v Itálii. Ovšem vždy tak, aby materiály byly luxusní, udržitelné, se snadnou péčí o ně a v prémiové kvalitě.  

Kolekce Bohemiana je především pro ty, kteří milují jednoduché pohodlí a bohémský styl. Tato kolekce se díky jejímu vzhledu i střihům hodí pro všechny ženy, tady nezáleží na věku ani typu postavy. Materiály jsou tenčí a dokonale měkké, jsou z hedvábí, bavlny a viskózy. Celou kolekci šijí švadlenami v Itálii, ale jsou navrženy dle finského designu. 

 

BYPIAS Linen kolekce je tradičně vyráběna řemeslníky v Estonsku v ateliérech, se kterými značka Bypias spolupracuje. Oblečení je vyráběno ručně, což je krásné a jedinečné, protože každý kus je originální. Len je vypěstován na severských polích. Ovšem lněná kolekce Bohemiana je šita v Itálii, a to z tenkého a měkkého lnu.  

Udržitelnost, přírodní materiály, ruční výroba, skandinávský styl…Toto všechno mě moc baví, proto jsem ráda, že Vám můžu tuhle severskou značku nabídnout u nás na e-shopu i v ateliéru.

 

Značkou Bypias jsem okouzlena a doufám, že budete i vy.

 

 

Ivana Lešková a tým Levier Home