Poslední dny léta

Poslední dny léta

Poslední dny léta

29/08/2018

Léto se nenávratně blíží ke konci...My jsme se ale rozhodli, že si vychutnáme poslední chvilky plnými doušky. Sestavili jsme proto seznam 5 věcí, které chceme stihnout, než přijde čas se zachumlat do měkkých kabátů a šál.

1. Upéct domácí koláč s ovocem ze zahrádky
Léto bylo plodné a co je lepší, než upéct pravý domácí koláč z ovoce, které jste si chvíli předtím nasbírali ze zahrádky. Recept najdete do minutky na internetu a s výsledkem potěšíte každého člena domácnosti. 
Kdo nemá vlastní zahrádku, nevěště hlavu. Udělejte si procházku na farmářský trh ve svém okolí. Produkty jsou domácí a vládne tam příjemná atmosféra.


Obrázek: Pinterest


2. Začíst se do skvělé knížky
Dlouhé letní večery vybízejí k tomu se pohodlně usadit na balkon nebo terasu s oblíbenou knížkou, možná sklenkou vína a přenést se do světa vyprávění. Volba knížky je na Vás, někdo má rád letní románky, jiný zase napínavé severské detektivky. Pohodové letní čtení, které Vás pozitivně naladí, je například kniha Lykke - tajemství nejšťastnějších lidí na světě od Meik Wikinga autora Hygge - Prostě šťastný způsob života. A kdo hledá inspiraci, tomu doporučujeme sáhnout po knížkách Austina Kleona “Ukaž, co umíš” nebo “Kraď jako umělec”. 
Nečtenářům doporučujeme vyzkoušet audikonihy. Jejich velká výhoda je, že u nich můžete dělat něco dalšího. Pusťte si knihu k vaření, nebo například ve fitku. 

3. Užít si piknik v přírodě
Krásné teplé počasí už nebude trvat dlouho. Vypravte se proto do přírody a vychutnejte si večeři pod širým nebem. Romantika zaručena.
Tip: Pokud to zrovna nejde do přírody, spojte piknik s letním kinem!


Obrázek: Pinterest

4. Nachystat se na podzim velkým úklidem
Zní to sice nepříjemně, ale jak se lépe nachystat na podzim, než pořádným letním úklidem? Zbavte se starých, dlouho nepoužívaných věcí, které Vás netěší a které by mohli udělat radost někomu jinému. Rozdejte je, nebo prodejte a udělejte si místo pro nové. Roztřiďte a zorganizujte šuplíky, do kterých už nějakou dobu odkládáte všechny věci, se kterými nevíte kam, a uvidíte, že se Vám uleví. Zpříjemněte si tuto neoblíbenou činnost hudbou a nezapomeňte se odměnit. Až si budete vychutnávat šálek kávy, budete se cítit skvěle a volně!5. Podniknout něco, co jste si dlouho přáli!
Poslední bod necháváme na Vás. Co to bude? Vyzkoušet si paddleboard, navštívit výstavu oblíbeného umělce, naučit se techniku macramé? Zastavte se na chvíli a zamyslete se nad tím, co jste si dlouho přáli a pokuste se si tento sen splnit. Zažijete tak nezapomenutelné léto.  

Přejeme Vám spoustu krásných okamžiků.

Váš tým Levier Home