Krása nedokonalosti Wabi sabi

Krása nedokonalosti Wabi sabi

Krása nedokonalosti Wabi sabi

15/01/2019


Ty nejkrásnější momenty se ukrývají v obyčejných, nedokonalých okamžicích. V těch každodenních chvílích strávených s našimi nejbližšími, nebo když se od srdce můžeme zasmát nad svou nešikovností. 

A přesně to oslavuje japonská filozofie Wabi sabi, která nalézá krásu v jednoduchosti a nedokonalosti. Wabi bychom mohli přeložit jako „podceňovanou eleganci” , slovo sabi zase označuje „potěšení v nedokonalém”.

A tato filozofie se projevuje také v estetice. Wabi sabi oslavuje nedokonalosti, ty malé detaily, které dělají věci a místa jedinečné. Hledá a nachází krásu v běžných věcech každodenního života. Kouzlo se skrývá se ve známkách opotřebování, které dokazují, že je daná věc často a s láskou používaná. Oslavuje produkty, které mají duši, svůj osobní příběh. Může to být například dřevěná lavice po prababičce nebo ručně vyráběná keramická váza, kterou jste si dovezli z cest.


fotografie pinterest.com

Wabi sabi v interiéru
Estetika wabi sabi se vyznačuje jednoduchostí v barvách a materiálech. Převažují přírodní materiály jako je dřevo, kámen, keramika, které nebývají vůbec nebo jen málo upravovány. Přírodou se inspiruje i barevná paleta, která se vyznačuje tlumenými odstíny krémové, hnědé a šedé.

Pro inspiraci nemusíte daleko. Krásné a jedinečné produkty můžete také nově najít na našem e-shopu v kategorii Vintage produkty. Najdete zde doplňky ze všech koutů světa, která s sebou nesou svůj vlastní osobní příběh. Ať už jsou to stoličky ze starého jilmového dřeva, indické mísy, které sloužily k vaření nebo kamenné mandaly a razítka, každý kousek je originál. 

fotografie pinterest.com

Nehledejme dokonalost, inspirujme se nedokonalostí.

Krásný den

Tým Levier Home